پارگی پرده گوش

 

پارگی پرده گوش

 

 

 بسیاری‌ تصور می‌کنند اگر پرده گوششان آسیب ببیند، کاملا ناشنوا خواهند شد در حالی که این پرده فقط 30 درصد در شنوایی ما تاثیر دارد و اهمیت آن در قدرت

شنیدن نیست، چون ناشنوایی در اثر تخریب عصبی اتفاق می‌افتد نه پاره شدن پرده گوش.

 

 

 

پرده گوش چیست؟

پرده گوش قسمتی از ساختار شنوایی ماست که گوش خارجی را از گوش میانی جدا می‌کند. این پرده در اصل بافت شفافی است که امکان حرکت دارد و می‌تواند صدا را تقویت کند و به گوش داخلی برساند تا بتوانیم آن را بشنویم.

پرده گوش مانع عفونت می‌شود

درست است که تاثیر پرده گوش در شنوایی، چندان زیاد نیست، ولی نقش‌های مهم دیگری دارد. وجود پرده گوش برای جلوگیری از ابتلا به عفونت‌های گوش میانی که می‌تواند صدمه‌های مهمی به گوش بزند، اهمیت زیادی دارد؛ یعنی اگر کسی استخوانچه‌های گوش خود را از دست بدهد، 80 درصد در کاهش شنوایی او تاثیر دارد، ولی اگر عفونت به گوش داخلی و میانی برسد، احتمال این‌که شنوایی صددرصد از بین برود، زیاد است.

باید از پرده گوش محافظت کرد

به دلیل نقش مهمی که پرده گوش در پیشگیری از ابتلای این عضو به عفونت دارد، باید حتما از آن محافظت کرد لذا اگر پرده گوش دچار آسیب شود، باید حتما آن را ترمیم کنیم.

البته ترمیم پرده گوش با دوختن آن انجام نمی‌شود بلکه متخصص گوش و حلق و بینی داربست مطمئنی زیرش می‌زند و اجازه می‌دهد این پرده روی آن ترمیم شود.

عوامل بیرونی‌ای که پرده گوش را از بین می‌برند

مهم‌ترین عاملی که باعث پاره شدن پرده گوش می‌شود، ضربه‌های ناشی از تصادف یا برخورد با گوش است. این برخورد با پرده گوش می‌تواند مستقیم مثلا با فرو بردن جسم خارجی‌ای مثل سنجاق‌سر، خودکار یا حتی گوش‌پاک‌کن به داخل گوش و یک حرکت ناگهانی باشد.

اما گاهی این آسیب ناشی از کار و آسیب بیرونی است که در جوشکار‌ها، غواص‌ها، چترباز‌ها و... اتفاق می‌افتد؛ چون هنگام انجام چنین کارهایی، فشاری از بیرون وارد گوش می‌شود که پرده آن را دچار آسیب می‌کند. حتی در نزاع‌های

خیابانی، خوردن سیلی یا مشت به گوش و تصادف با اتومبیل، هر نوع ضربه به سر، سقوط از ارتفاع و حضور در مکانی که در آنجا انفجاری صورت گیرد مثلا در جنگ‌ها، می‌تواند باعث از بین رفتن پرده گوش شود.

حتی  انفجارهای چهارشنبه‌سوری هم می‌تواند علاوه بر خطرهای دیگری که دارد، باعث پاره شدن پرده گوش شود.

در عین حال باید توجه داشت اگر شستشوی گوش هم به وسیله فرد ناواردی انجام شود یا آب با فشار داخل گوش شود، می‌تواند باعث از دست رفتن این عضو شود.

عوامل درونی آسیب‌زننده به پرده گوش

مهم‌ترین عاملی که درون گوش میانی می‌تواند باعث آسیب پرده گوش شود، عفونت‌هاست و در کسی که از کودکی در معرض عفونت‌های گوش است، این اتفاق شایع است.

عفونت‌های گوش دو علت دارد؛ یا ناشی از التهاب مخاطی گوش میانی است یا اختلال‌هایی که در شیپوراستاش ممکن است، وجود داشته باشد.

شیپوراستاش مجرایی است که حلق را به گوش وصل می‌کند و باعث تنظیم فشار داخل گوش می‌شود، حالا اگر شیپوراستاش بسته شود، به اختلال شنوایی، افزایش فشار و درنهایت پارگی پرده گوش منجر خواهد شد؛ یعنی اول التهاب ایجاد

می‌شود، بعد عفونت بروز می‌کند و عفونت هم التهاب و آسیب پرده گوش را به‌دنبال دارد.

تا زمانی که عفونت وجود داشته باشد، متاسفانه ترمیم پرده گوش امکان‌پذیر نیست به همین دلیل قبل از جراحی، باید التهاب و عفونت گوش حتما برطرف شود. پاره شدن پرده گوش در کودکان نیز بیشتر ناشی از عفونت‌ها و در سنین بالاتر به

دنبال تروما و ضربه‌ها ایجاد‌می‌شود.

پارگی پرده گوش نشانه هم دارد؟

نشانه پارگی پرده گوش که بیمار متوجه آن می‌شود، می‌تواند افت شنوایی، حس صدایی مثل حرکت باد در گوش، درد، خونریزی و ترشح از گوش باشد و اگر در اثر ضربه این اتفاق افتاده باشد، بیمار دچار سرگیجه هم خواهد شد.

این متخصص گوش و حلق و بینی می‌افزاید: بیشتر افرادی که دچار این مشکل می‌شوند، ناگهان احساس می‌کنند گوششان کیپ‌شده و نمی‌توانند صداها را بشنوند.

پارگی پرده گوش درمان دارد

اگر مشکل واقعا آسیب پرده گوش باشد، متخصص، ابتدا اندازه سوراخی که ایجاد شده بررسی می‌کند؛ زیرا در درمان بسیار تعیین‌کننده است. اگر سوراخ پرده گوش کوچک باشد، معمولا خودبه‌خود ترمیم شود؛ البته به شرط این‌که عفونت

وجود نداشته باشد.

اگر اندازه سوراخ پرده گوش بیشتر از یک چهارم سطح پرده باشد، معمولا به درمان جراحی نیاز است، اما پرده گوش ترمیم شده همیشه نازک‌تر از پرده گوش اولیه است.

علت این اتفاق، این است که پرده گوش سه لایه دارد، ولی پس از این‌که آسیب می‌بیند، فقط دو لایه آن ترمیم می‌شود و به همین دلیل صدمه‌پذیرتر هم است. پس کسانی که دچار از بین رفتن پرده گوش شده‌‌اند، باید بیشتر مراقب باشند.

 

 پاره شدن پرده گوش در طب اسلامی و سنتی

پارگی پرده گوش عبارت است از پاره شدن نازک گوش که قسمت های داخلی تر گوش را از گوش خارجی جدا می کند. در این مقاله به بررسی این مورد علایم و علل و درمان پارگی پرده گوش می پردازیم:

علایم پارگی پرده گوش:

دردناگهانی در گوش

ناشنوایی نسبی

خونریزی یا ترشح از گوش. ترشح گوش ممکن است در عرض ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از پارگی ، شبیه چرک شود.

وزوز گوش

سرگیجه

 

علل پارگی پرده گوش

به دنبال وارد کردن یک شی مثل گوش پاک کن یا گیره کاغذ برای تمیز کردن یا رفع خارش گوش

وارد آمدن فشار ناگهانی به پرده گوش به سمت داخل مثلا در سیلی ، حادثه به هنگام شیرجه و شنا یا وقوع انفجار در نزدیکی فرد

وارد آمدن فشار ناگهانی به پرده گوش به سمت خارج مثلا در عفونت شدید گوش میانی ، صدمه به سر

 

پیشگیری از پاره شدن پرده گوش

هیچ شی را درون مجرای گوش فرو نکنید

از صدماتی که ممکن است باعث پاره شدن گوش شوند اجتناب کنید.

در صورت بروز عفونت گوش میانی ، سریعا برای درمان مراجعه کنید.

 

اگر پرده گوش پاره شده عفونی نشود،معمولا خود به خود در عرض دو ماه ترمیم می شود.

 

روش تشخیص پاره شدن پرده گوش

تشخیص با معاینه گوش با اتوسکوپ تایید می شود . همچنین ممکن است مایع داخل گوشت کشت داده شود.

 

توصیه ی طب اسلامی برای بهبود  پار گی پرده گوش

استفاده از روغن سداب و مخلوط پنیر محلی خیلی کهنه با شیر زنی که پسر دارد. (پنیر حداقل یکسال از آن گذشته باشد و نرم و آسیاب کنند)

 

سایر تدابیرسنتی :

زردچوبه طبیعی را با عسل وحشی مخلوط کرده شبی یک قطره از آن را داخل گوش بریزید. عسل وحشی یعنی عسلی که داخل کندویی که زنبور عسل خودش در کوه داخل درخت بدون دخالت دست بشر آن راساخته باشد.اگر به خالص بودن

زردچوبه های داخل مغازه ها نیز اطمینان نداشتید بهترین راه این است که زردچوبه را بگیرید و خودتان آن را آسیاب کرده و زردچوبه طبیعی تهیه کنید.

 

 

برای درمان پارگی پرده گوش به دستور العمل زیر عمل کنید:

مقداری زردچوبه را در عسل وحشی خیسانده سپس روزی سه قطره به گوش بچکانید . حتما عسل وحشی باشد.

 

 

 

 

مطالب بیشتروراهکارهای جدیدبه زودی......

 

برای تهیه محصولات گیاهی وطبیعی  به فروشگاه اینترنتی گل آراطبhttp://golarateb.com مراجعه کنید.

 

اپلیکیشن تخصصی محصولات گیاهی وطبیعی گل آراطب http://golarateb.com/uploads/APK/golarateb2.4.2.apk قابل نصب روگوشی های اندروید.

 

مطالب بیشتروراهکارهای جدیدبه زودی.......

 

پارگی پرده گوش|علل پارگی پرده گوش|پرده گوش مانع عفونت میشود|عوامل درونی آسییب زننده به پرده گوش|پارگی پرده گوش|پارگی پرده گوش درطب اسلامی وسنتی|علائم پارگی پرده گوش|پیشگیری ازپارگی پرده گوش|روش تشخیص پارگی پرده گوش|توصیه طب اسلامی برای بهبودپارگی پرده گوش|وب سایت رسمی حکیم ماجدی|حکیم ماجدی|

بیماری لایم

  

 

 

بیماری لایم چیست؟

 

بیماری لایم عبارت است از یک بثور پوستی که پس از هفته‌ها یا ماه‌ها، علائم آن بر روی دستگاه عصبی مرکزی، دستگاه قلب و عروق و مفاصل اثر می گذارد. این بیماری یک بیماری محدود است و معمولاً بدون درمان برطرف می‌شود.

 


 

بیماری لایم

 

کمتراز نیم قرن از شناخته‌شدن بیماری لایم می‌گذرد؛ بیماری‌ای که از طریق بیماری‌زاهای حیوانی و یا عوامل عفونی به انسان منتقل می‌شود.

 

لایم معمولا با یک دانه پوستی قرمزرنگ نسبتا بزرگ خود را نشان می‌دهد و بعد از چند هفته اگر درمان نشود، باکتری‌ها به مفاصل یا شاید اندام‌های دیگر مخصوصا دستگاه عصبی مرکزی فرد حمله می‌کنند.

 

گیاه درمانگران در این زمینه به گیاهانی که محرک دستگاه ایمنی بدن هستند و مقاومت بدن را در برابر عفونت‌های باکتریایی بالا می‌برند، اشاره می‌کنند.

 

بنا بر مطالعات علمی، اکیناسه یکی از این گیاهان است و این گیاه امروزه به‌صورت چای، تنتور و کپسول به فروش می‌رسد.

 

سیر مثل همیشه یکی دیگر از پیشنهاد‌های گیاه درمانگران برای مقابله با انواع عفونت‌هاست. گفته می‌شود لویی‌پاستور نخستین کسی است که اثر ضد‌باکتریایی سیر را توضیح داده است. مطالعات علمی نشان می‌دهد سیر حتی روی سویه‌های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک هم مۆثر است.

 

نتایج تحقیقاتی در هلند نشان می‌دهد برای دریافت بهترین تأثیر آنتی بیوتیکی سیر نیاز به خوردن روزانه پنج تا 15 حبه آن است. پس از سیر غافل نشوید اگرچه به مقدار کم.

 

طب مکمل نوشیدن دم‌نوش آویشن، رازک، مرزنگوش و اکلیل کوهی را نیز برای بهره‌مندی از ترکیبات باکتری‌کش آنها مۆثر می‌داند.

موقع ابتلا به این بیماری سعی کنید تا زمانی که علائم التهاب فعال است، در بستر استراحت کنید و اگر علائم التهاب برطرف شد، می‌توانید فعالیت خود را از سر بگیرید

 

علائم بیماری لایم

 

- یک‌ برآمدگی‌ پوستی‌ کوچک‌ قرمز (پاپول‌) بر روی‌ پوست‌ ران‌، باسن‌ یا زیر بغل‌ که‌ معمولا رشد آن‌ با پاک‌ شدن‌ قسمت‌ مرکزی‌ ضایعه‌ همراه‌ است‌. این‌ ضایعه‌ ممکن‌ است‌ به‌ صورت‌ متعدد ظاهر شود.

- درد و ناراحتی‌ عضلانی‌

- درد پشت‌

تهوع‌ و استفراغ‌

- گلودرد

- خستگی‌ و خواب‌آلودگی‌

تب‌ و لرز

- نقص‌ گردنی‌ همراه‌ با سردرد

بزرگی‌ طحال یا غدد لنفاوی

بزرگی‌ قلب‌ و اختلالات‌ ریتم‌ قلب‌

درد مفصلی‌ مهاجر، که‌ نهایتاً با قرمزی‌ و گرمی‌ مفصل‌ همراه‌ است‌.

ساس

 

علل بیماری لایم

عفونت یک نوع باکتری (اسپیروکت) به نام بورلیا بورگدورفری، که در اثر گزش یک نوع کنه به انسان منتقل می‌شود.

 

عوارض بیماری لایم

نارسایی احتقانی قلب

- آسیب‌ مغزی‌ دایمی‌ (نادر)

- تغییر شکل‌ دایمی‌ مفصل‌

- اختلال‌ اعصاب‌ خارج‌ مغزی‌ (نوروپاتی‌ محیطی‌)

 

راه های تشخیص بیماری لایم

- ‌ آزمایش‌های‌ خون‌

- نمونه‌برداری از‌ پوست

 

درمان بیماری لایم

- استفاده‌ از چوب‌ زیربغل‌ در راه‌ رفتن‌ برای‌ کاهش فشار از روی‌ مفاصل‌ مبتلا در صورت‌ لزوم‌

- درمان‌ زودرس‌ این بیماری در پیشگیری‌ از آسیب‌ عصبی‌ و ایجاد آسیب‌های‌ عصبی‌ برگشت‌ناپذیر اهمیت‌ زیادی دارد.

- کمپرس گرم برای‌ کاهش‌ درد مفصلی‌ با استفاده از حمام‌ داغ‌، یا استفاده‌ از کیسه‌های‌ گرم‌کننده‌، لامپ‌های‌ گرمازا یا درمان‌ با قرارگیری‌ در معرض‌ جریان‌های‌ گردابی‌.

- در زمان ابتلا به این بیماری سعی کنید تا زمانی که علائم التهاب فعال است، در بستر استراحت کنید و اگر علائم التهاب برطرف شد، شما می‌توانید فعالیت خود را از سر بگیرید.

- توجه داشته باشید که این بیماری نیاز به رژیم خاصی ندارد.

 

گزش ساس

 

راه‌های پیشگیری از بیماری لایم

- استفاده‌ از لباس‌های‌ محافظ‌ دارای‌ یقه‌ و سرآستین‌ تنگ‌

- بررسی‌ دقیق‌ پوست‌ و برداشتن‌ کنه های‌ یافت‌ شده‌ در سطح‌ پوست

- استفاده‌ از ترکیبات‌ مۆثر دفع‌کننده‌ حشرات‌

- برای‌ سگ و گربه خانگی‌ خود از گردن‌بندهای‌ حاوی‌ مواد دفع‌کننده‌ کنه‌ استفاده‌ کنید.

 

در چه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟

- اگر شما یا یکی‌ از اعضای‌ خانواده‌ تان دارای‌ علایم‌ بیماری‌ لایم‌ باشید.

- اگر دچار علایم ‌ جدید و غیرقابل توجیه‌ شده اید‌.

- داروهای‌ تجویزی‌ ممکن‌ است‌ با عوارض‌ جانبی‌ همراه‌ باشند.

 

مطالب بیشتروراهکارهای جدیدبه زودی.....

 

برای تهیه محصولات طبیعی وگیاهی به فروشگاه اینترنتی گل آراطب http:/golarateb.comمراجعه فرمایید.

 

بانصب اپلیکیشن تخصصی محصولات طبیعی گل آراطب http://golarateb.com/uploads/APK/golarateb2.4.2.apkبرروی گوشی اندرویدخودازخریدآنلاین خودلذت ببرید.

 

بیماری لایم چیست|علائم بیماری لایم|علل بیماری لایم|عوارض بیماری لایم|راههای تشخیص بیماری لایم|راه های پیشگیری ازبیماری لایم|وب سایت رسمی حکیم ماجدی |حکیم ماجدی|

 

 

بیماری گوشه

 

 

 

 

 

 

بیماری گوشه چیست و آیا قابل درمان است؟

 
 

بیماری گوشه چیست و آیا قابل درمان است؟

بیماری گوشه، بیماری ذخیره ای لیزوزومی، مرتبط با کار لیزوزوم ها است. در این بیماری به علت کمبود یکی از آنزیم های لیزوزوم، مشکلاتی برای بدن ایجاد می شود که ماده زائد (موکو پلی ساکارید) در بدن ذخیره شده و به سلول آسیب می رساند.

در بیماری گوشه، چربی در لیزوزوم ماکروفاژها تجمع می یابد و متابولیزه نمی شود.

منظور از لیزوزوم چیست؟

در داخل تمام سلول های بدن، ارگانی وجود دارد به نام لیزوزوم که بوسیله آنزیم هایی که درون آن وجود دارد، مواد زائد موجود در سلول تجزیه شده و از بین می روند.

بیماری گوشه، با نقص در فعالیت یا کمبود آنزیم بتا - گلوکوسربروزیدا و در نتیجه تجمع گلوکوسربروزید در ماکروفاژهای بافتی که در کبد، طحال و مغز استخوان و گاهی در ریه، کلیه و روده یافت می شوند، تشخیص داده می شود.

بیماری گوشه مرتبط با کار لیزوزوم ها است، به این معنی که در این بیماری به علت کمبود یکی از آنزیم های لیزوزوم اختلالاتی در کارکرد بدن به وجود می آید که باعث ذخیره سازی ماده زائد( موکو پولی ساکارید) در بدن شده و به سلول آسیب می رساند.

گوشه، یک بیماری اتوزومال مغلوب است، یعنی به صورت ژنتیکی و وابسته به DNA افراد از یک نسل به نسل دیگر منتقل می شود.

علائم بیماری گوشه

بسته به بافتی که در بدن این مشکل را پیدا کند، علائم بیماری متفاوت است.به عنوان مثال چشم، استخوان، کبد، طحال و سیستم عصبی مرکزی ممکن است درگیر شوند و در نتیجه علائم مخصوص این ارگان ها، ایجاد می شود.

بیماری گوشه دو نوع دارد: در نوع اول و دوم، کمبود یک نوع آنزیم، باعث بیماری می شود و در هر دو نوع، کبد و طحال درگیر شده و بزرگ می شوند. اما در نوع اول، بیماری از دوران جنینی شروع شده و اختلال رشد و ناهنجاری های استخوانی و شکستگی ها بروز می کند اما درگیری سیستم مغزی وجود ندارد.

نوع دوم بیماری گوشه، از دو سالگی به بعد ایجاد می شود. در نوع دوم، ناهنجاری های استخوانی وجود ندارد اما سیستم عصبی مرکزی ( مغزی ) درگیرشده و عقب افتادگی ذهنی ایجاد می شود و این مشکل با افزایش سن پیشرفت می کند و در نهایت احتمال دارد بیماری، به فلج ختم شود.

بسته به بافتی که در بدن این مشکل را پیدا کند، علائم بیماری گوشه متفاوت است. به عنوان مثال چشم، استخوان، کبد، طحال و سیستم عصبی مرکزی ممکن است درگیر شوند و در نتیجه علائم مخصوص این ارگان ها، ایجاد می شود.

این بیماری درمان خاصی ندارد و تنها راهی که روی آن تحقیق شده است، مهندسی ژنتیک است یعنی از طریق اصلاح ژن های  موجود در DNA کمبود آنزیم را برطرف می کنند.

نکته مهم در بیماری گوشه درمان های حمایتی آن است. درگیری های استخوانی در بیماری گوشه دردناک بوده و بیماران ممکن است به ضد درد نیاز داشته باشند. بیماران اغلب دچار بحران حاد استخوانی - درد شدید می شوند.

 تعدادی از فرآورده های مختلف ERT برای درمان بیماری گوشه وجود دارند.

درمان:

با تشخیص زودهنگام بیماری گوشه، می توان از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد. بروز علائم بهترین راه تشخیص بیماری گوشه است. علاوه بر تشخیص زودهنگام، از آنجایی که بیماری گوشه یک بیماری ارثی و ژنتیکی است که نسل به نسل منتقل می شود، گفته شده، دستکاری ژنتیکی و دوباره سازی سلول های آسیب دیده بهترین راه درمان  بیماری گوشه است.

مطالب بیشتر وراهکارهای جدیدبه زودی........

برای تهیه محصولات طبیعی گیاهی میتوانیدبه فروشگاه اینترنتی گل آراطب http:/golarateb.comمراجعه فرمائید.

بانصب اپلیکیشن فروش محصولات گیاهی http://golarateb.com/uploads/APK/golarateb2.4.2.apk از خریدآنلاین خودلذت ببرید.

 

بیماری گوشه چیست|لیزوزوم|علائم بیماری گوشه|درمان بیماری گوشه|وب سایت رسمی حکیم ماجدی|حکیم ماجدی|

بیماری کاوازاکی

 

 

 

کاوازاکی یک سندروم است که اغلب در کودکان زیر پنج سال بروز پیدا می کند و در طی این عارضه دیواره شریان ها ملتهب می شوند.

نگاهی به سندروم کاوازاکی و نشانه های آنسندروم کاوازاکی، یکی از سندرم هایی است که اغلب در کودکان زیر پنج سال رخ می دهد.کاوازاکی یک بیماری است که طی آن دیواره شریان ها دچار ورم و التهاب می شود.
 
عروق کرونر از جمله شریان هایی است که در بیماری کاوازاکی ملتهب می شوند. عروق کرونر، خون را برای تغذیه به عضله قلب می رسانند.
 
همچنین در این عارضه ، غدد لنفاوی پوست و غشای مخاطی دهان و بینی و گلو نیز دچار التهاب می شود.نشانه اصلی بیماری کاوازاکی تب بدون منشا مشخص است.
 
مرحله اول
1. تب بالا که به طور معمول بیش از 5 روز طول می کشد
2.قرمز شدن شدید چشم ها (ورم ملتحمه ) بدون ترشحات
3.بروز جوش های قرمز رنگ (راش) در بدن و در ناحیه تناسلی
4.قرمزی، خشکی و ترک خوردن لب ها و ورم و قرمز شدن زبان (زبان توت فرنگی)
5.ورم و قرمزی پوست کف دست، پا، غدد لنفاوی گردن و قسمت های دیگر بدن
6.کج خلقی
 
مرحله دوم
لایه لایه شدن قسمتی از پوست دست و پا به خصوص نواحی سر انگشتان دست و پا که به صورت صفحات بزرگ جدا می شود.
 
درد مفاصل
اسهال
استفراغ
درد شکم
مرحله سوم
 
در این مرحله از بیماری، علایم به آرامی از فرد دور می شود، مگر آنکه عوارض آن پیشرفت کند.
 
علت بیماری کاوازاکی چیست؟
هنوز علت مشخصی برای این بیماری پیدا نشده است. دانشمندان علوم پزشکی بر این باورند که این بیماری مسری نیست و از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود.طبق برخی از بررسی های صورت گرفته علت این بیماری می تواند باکتری و یا ویروس باشد، اما هنوز به طور قطعی اثبات نشده است.همچنین وجود برخی ژن های خاص حساسیت فرد را نسبت به بیماری کاوازاکی افزایش می دهد. کاوازاکی اغلب در اواخر زمستان و اوایل بهار رخ می دهد.
 
به طور معمول کودکانی که یک بار به این بیماری مبتلا می شوند، نسبت به ابتلای مجدد مصون می شوند.
 
درمان این بیماری چگونه است؟
هدف از درمان اولیه، پایین آوردن تب و التهاب است تا آسیب های وارده کاهش پیدا کند.
 
گاماگلوبولین: تزریق پروتئین های ایمنی (گاما گلبولین) از طریق رگ (داخل وریدی) خطر ابتلای فرد به مشکلات عروق کرونر را کاهش می دهد.
 
آسپیرین: مصرف آسپرین، التهاب فرد را کاهش می دهد. همچنین درد و التهاب مفاصل را در فرد کمتر می کند. مصرف آسپرین در کودکان با محدودیت هایی روبرو است، اما پزشکان اغلب برای درمان این بیماری، این دارو را برای کودکان تجویز می کنند.
 
تذکر: اگر بیماری کاوازاکی تحت درمان قرار نگیرد، معمولا پس از 12 روز بهبود پیدا می کند، اما عوارض قلبی آن ممکن است بعدا بروز پیدا کند.همچنین پیگیری فرد مبتلا پس از بهبودی و درمان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
 
والدین باید در نظر داشته باشند که آزمایش هایی را برای بررسی سلامت قلب کودک در فواصل منظم (معمولا شش تا هشت هفته یکبار) پس از شروع بیماری انجام دهند تا در صورت پیشرفت مشکلات قلبی کودک، سریع وی را تحت درمان قرار دهند .
 
بیماری کاوازاکی تا چه حد می تواند خطرناک باشد؟
تشخیص و درمان زودهنگام این عارضه بسیار مهم است زیرا که دوره بیماری را کوتاه تر می کند و احتمال بروز مشکلات قلبی را کاهش می دهد. همچنین برخی از کودکان با آسیب های عروق کرونری مواجه می شوند. ممکن است عروق بیش از حد بزرگ شده و یک آنوریسم ( aneurysm ) را تشکیل دهند و یا اینکه عروق باریک شوند و کودک در معرض خطر بروز لخته خون قرار گیرد. 
 
کودکی که با آسیب های عروق کرونری مواجه می شود، در سنین بزرگسالی بیشتر در معرض حمله قلبی قرار دارد. اگر این شرایط کودک شما را تحت تاثیر قرار داد حتما در این مورد تحقیق کنید و تمام اقدامات پزشکی لازم را انجام دهید.
 
برای تهیه محصولات گیاهی وطبیعی ، به فروشگاه اینترنتی گل آراطب http:/golarateb.comمراجعه فرمائید.
 
بانصب اپلیکیشن گل آراطب http://golarateb.com/uploads/APK/golarateb2.4.2.apk  ازخریدآنلاین خودلذت ببرید.
   
 
 
 
 
بیماری کاوازاکی چیست|علت بیماری کاوازاکی|درمان بیماری کاوازاکی|کاوازاکی تاچه حدخطرناک است|وب سایت رسمی حکیم ماجدی|حکیم ماجدی|

 

 

 

پارزی (همی پلژی)

 

 

 

بیماری پارزی یا همی پلژی

 

 

پارزی یاهمی پلژی ، فلج نیمه بدن به علت آسیب قسمتی از دستگاه عصبی است که در عمل حرکتی نقش دارند.

در همی پلژی، اختلال حرکتی در اندام فوقانی، تحتانی و تنه یک طرف بدن وجود دارد که ممکن است عضلات صورت را نیز درگیر نماید.

آسیب نواحی حرکتی قشر مغز و ضایعه راه هرمی یا راه قشرینخاعی می توانند منجربه فلج بدن گردند.

اگر بیمار به دلیل ضایعه سیستم عصبی، فقط دچار ضعف خفیف تر حرکتی گردد، اصطلاح پارزی به کار می رود و همی پارزی به معنای ضعف حرکتی کمتر در یک سمت بدن است.

همی پلژی

علل همی پلژی

در اکثر موارد، همی پلژی به علت آسیب راه هرمی یا راه قشرینخاعی ایجاد می گردد که ناحیه ضایعه ممکن است در قشر مغز، کپسول داخلی، ساقه مغز یا طناب نخاعی باشد.

– سکته های مغزی ناشی از ایسکمی یا خونریزی

– آسیب ضربه ای مغز که منجربه خونریزی مغزی می گردد

– تومورهای مغزی

– عفونت های مغزی همانند مننژیت و آبسه های مغزی

– بیماری های تخریب میلین دستگاه عصبی مرکزی مانند ام اس

– فلج مغزی (Cerebral palsy)

– سندرم براون سکوارد در ناحیه گردنی که این سندرم یک نوع آسیب ناکامل نخاعی محسوب می شود (به علت آسیب راه قشرینخاعی یا راه کورتیکواسپاینال)

انواع همی پلژی

همی پلژی شل که بیماران فاقد تون عضلانی در سمت مبتلا هستند.

همی پلژی اسپاستیک که در این حالت تون عضلانی در طرف درگیر افزایش می یابداین بیماران دارای درجات مختلفی از تون عضلانی هستند.

درمان همی پلژی

هدف اصلی این درمان تقویت عضلات ضعیف و جلوگیری و مهار اسپاسم است.

درمان های دارویی طبق نظر متخصص مربوطه

درمان فیزیوتراپی جهت بهبود الگوهای حرکتی و آموزش به بیمار برای افزایش کنترل حرکت

گاهی جراحی جهت برطرف کردن کوتاهی ها و تغییر شکل مفاصل

ماساژ و یوگا

پارزی به معنی فلج ناقص (نسبی) در عضلات به خصوص اندام‌ها است. پارزی می‌تواند عمومی یا محدود باشد مثلا فلج یک اندام یا یک نیمه بدن (همی پارزی) . علت پارزی می‌تواند به اعصاب یا عضلات مربوط باشد مانند سکته مغزی،دیستروفی عضلانی و ضایعه نخاعی.

پاراپارزی عبارتست از فلج ناقص پاها و کوادری پارزی به فلج ناقص چهار دست و پا می‌گویند. البته اصطلاح پارزی محدود به اندام نیست و به عنوان مثال گاستروپارزی یعنی اختلال حرکتی معده.

در فلجی ها می توان از طب سوزنی کمک گرفت واحتمال درمان آن بسیار بالاست.

 

 

مطالب بیشتروراهکارهای جدیدبه زودی......

برای تهیه محصولات گیاهی ، طبیعی وارگانیک گل آراطب میتوانیدبه فروشگاه اینترنتی گل آراطب مراجعه فرمائید.http:/golarateb.com

اپلیکیشن محصولات گیاهی گل آراطبhttp://golarateb.com/uploads/APK/golarateb2.4.2.apk

 

بیماری پارزی یاهمی پلژی چیست|علل پارزی یا همی پلژی|اندام های حرکتی|انواع پارزی یاهمی پلژی|درمان پارزی یاهمی پلژی|ماساژ|وب سایت رسمی حکیم ماجدی|فلج اندام های بدن|فلج ناقص عضلات|انواع پارزی یاهمی پلژی|

زیر مجموعه ها

 • جوملا!
  • ضمیمه

   The Joomla! content management system lets you create webpages of various types using extensions. There are 5 basic types of extensions: components, modules, templates, languages, and plugins. Your website includes the extensions you need to create a basic website in English, but thousands of additional extensions of all types are available. The Joomla! Extensions Directory is the largest directory of Joomla extensions.

   • Components

    Component ImageComponents are larger extensions that produce the major content for your site. Each component has one or more "views" that control how content is displayed. In the Joomla administrator there are additional extensions such as Menus, Redirection, and the extension managers.

   • Modules

    Media ImageModules are small blocks of content that can be displayed in positions on a web page. The menus on this site are displayed in modules. The core of Joomla! includes 24 separate modules ranging from login to search to random images. Each module has a name that starts mod_ but when it displays it has a title. In the descriptions in this section, the titles are the same as the names.

    • Content Modules

     Content modules display article and other information from the content component.

    • User Modules

     User modules interact with the user system, allowing users to login, show who is logged-in, and showing the most recently registered users.

    • Display Modules

     These modules display information from components other than content and user. These include weblinks, news feeds and the media manager.

    • Utility Modules

     Utility modules provide useful functionality such as search, syndication and statistics.

    • Navigation Modules

     Navigation modules help your visitors move through your site and find what they need.

     Menus provide your site with structure and help your visitors navigate your site.  Although they are all based on the same menu module, the variety of ways menus are used in the sample data show how flexible this module is.

     A menu can range from extremely simple (for example the top menu or the menu for the Australian Parks sample site) to extremely complex (for example the About Joomla! menu with its many levels). They can also be used for other types of presentation such as the site map linked from the "This Site" menu.

     Breadcrumbs provide users with information about where they are in a site.

   • Templates

    Media ImageTemplates give your site its look and feel. They determine layout, colours, typefaces, graphics and other aspects of design that make your site unique. Your installation of Joomla comes prepackaged with three front end templates and two backend templates. Help

   • Plugins

    Plugin ImagePlugins are small task oriented extensions that enhance the Joomla! framework. Some are associated with particular extensions and others, such as editors, are used across all of Joomla. Most beginning users do not need to change any of the plugins that install with Joomla. Help

 • Park Site
  • Park Blog

   Here is where I will blog all about the parks of Australia.

   You can make a blog on your website by creating a category to write your blog posts in (this one is called Park Blog). Each blog post will be an article in that category. If you make a category blog menu link with 1 column it will look like this page, if you display the category description then this part is displayed.

   To enhance your blog you may want to add extensions for comments, interacting with social network sitestagging, and keeping in contact with your readers. You can also enable the syndication that is included in Joomla (in the Integration Options set Show Feed Link to Show and make sure to display the syndication module on the page).

  • Photo Gallery

   These are my photos from parks I have visited (I didn't take them, they are all from Wikimedia Commons).

   This shows you how to make a simple image gallery using articles in com_content.

   In each article put a thumbnail image before a "readmore" and the full size image after it. Set the article to Show Intro Text: Hide.

 • Fruit Shop Site
  • Growers

   We search the whole countryside for the best fruit growers.

   You can let each supplier have a page that he or she can edit. To see this in action you will need to create a user who is in the suppliers group.  

   Create one page in the growers category for that user and make that supplier the author of the page. That user will be able to edit his or her page.

   This illustrates the use of the Edit Own permission.

هشدار

کلیه مطالب علمی وتجربی این سایت جنبه اطلاع رسانی داشته

ومسئولیت مسائل درمانی متوجه خودمخاطبین بوده 

که باانجام تحقیقات کافی وزیرنظرکارشناسان مربوطه 

نسبت به اقدامات درمانی تصمیم گیری شود.

فروشگاه اینترنتی

اپلیکیشن تخصصی محصولات 

گیاهی گل آراطب

http://golarateb.com/uploads/APK/golarateb2.4.2.apk

خریداینترنتی

برای تهیه محصولات

گیاهی وطبیعی گل آراطب

 به آدرس

 http://golarateb.com 

مراجعه فرمایید.