هپاتیت

علائم و درمان هپاتیت با طب سنتی

علایم اولیه بیماری هپاتیت شامل خستگی، بی‌اشتهایی، تهوع، درد و تب است. با علایم اولیه بیماری هپاتیت و درمان هپاتیت مزمن در طب سنتی آشنا شوید.

 

علایم اولیه بیماری هپاتیت چیست؟

۷۰ درصد از موارد هپاتیت بدون زردی می باشند و در ۳۰ درصد موارد بیمار دچار زردی می شود. دوره نهفتگی بیماری هپاتیت از ۴ تا ۲۴ هفته متغیر است. علایم اولیه بیماری هپاتیت به صورت سیستمیک بوده و شامل موارد زیر است:
 
بی اشتهایی، تهوع و استفراغ (معمولا علایم تهوع، استفراغ و بی اشتهایی همراه با تغییر در حس بویایی و چشایی همراه است)
بیحالی، کوفتگی عضلانی و احساس خستگی مفرط
سردرد
درد مفاصل و دردهای مبهم در شکم
تب (تب معمولا خفیف و حدود ۳۸ درجه می باشد.)
سرفه و آبریزش که در موارد نادر اتفاق می افتد.
هنگامیکه علایم زردی در بیمار بروز میکند و ادرار پررنگ شده و مدفوع کم رنگ میگردد، علائم اولیه بیماری هپاتیت کاهش می یابد. در این مرحله ممکن است بیمار دچار کاهش وزن خفیف در حدود ۵/۲ تا ۵ کیلوگرم گردد.
همچنین به علت بزرگی کبد، احتمال بروز درد در قسمت فوقانی و راست شکم وجود دارد. در ۱۰ تا ۲۰ درصد بیماران بزرگ شدن غدد لنفاوی گردن و طحال رخ میدهد. به تدریج زردی بیمار کاهش یافته و علائم اولیه بیماری هپاتیت از بین می رود.
دوره بعد از مرحله زردی متغیر بوده و در ۷۵ % از موارد مرحله حاد هپاتیت B در حدود ۳ تا ۴ ماه طول می کشد.

درمان بیماری هپاتیت با طب سنتی

بنابر توصیه متخصصین طب سنتی، در هنگام بروز هپاتیت یا یرقان، در درجه اول بایستی تمام چربی‌ها را از رژیم غذایی فرد مبتلا حذف نمود و از کربوهیدراتهای تصفیه شده مانند فراورده‌های آرد سفید، غذاهای سرخ شده و الکل اجتناب نمود.
 
فرد بیمار بایستی یک رژیم غذایی از کربوهیدراتهای سبک و ساده که به راحتی قابل هضم باشند داشته باشد. برخی از درمانهای آمده در طب سنتی برای بیماری هپاتیت عبارتند از:
 
در رژیم غذایی فرد مبتلا به هپاتیت اغلب اوقات شکر و ابلیمو وجود داشته باشد.
 
عصاره نعنا تازه همراه با زنجبیل، لیمو و عسل اغلب اوقات علایم اولیه بیماری هپاتیت را کنترل کرده و باعث کم شدن صفرا در یرقان میگردد و اشتها را تحریک میکند.
خوردن موز برای بیماران مبتلا به هپاتیت بسیار مفید است.
 
در حقیقت موز یک پادزهر عالی میباشد. به این منظور یک موز رسیده را له کنید یا برش دهید. به آن عسل اضافه کنید و دو بار در روز بخورید.
 
نصف قاشق چایخوری زردچوبه را به یک فنجان ماست یا شیر تازه اضافه کنید و سه مرتبه در روز خورده شود.
 
یکی دیگر از درمانهای ذکر شده در طب سنتی برای بیماری هپاتیت استفاده از برگهای گیاه نخود فرنگی است. برگهای این گیاه، اثر قابل ملاحظه‌ای رو عمل کبد دارد و دارای ترکیباتی است که روی فعالیت آنزیمهای کبد موثر است. یک مشت از این برگها را بردارید و له کنید تا خمیر شوند.
 
نصف لیوان آب جوشیده و سرد شده را به آن اضافه کنید. مدتی آن را کنار بگزارید، سپس آن را صاف کرده و مایع صاف شده را به مقدار یک قاشق غذاخوری سه مرتبه در روز بنوشید.
 
همانطور که قبلا نیز ذکر شد تاکنون هیچ درمان دارویی مطمئنی برای هپاتیت پیدا نشده است. انجام واکسن هپاتیت و پیشگیری از شیوع و سرایت آن به سایر افراد جامعه بهترین راه درمان این بیماری است
درمان هپاتیت در طب سنتی
هپاتیت (یعنی التهاب در پارانشیم کبد) بیماری است که امروزه افرادی از جامعه را درگیر خود کرده و در اثر مصرف الکل، عوارض دارویی، آلودگی به باکتری و ویروس فرد را درگیر می کند.
این بیماری به انواعA و B و C تقسیم بندی می شوند که در طب جدید برای درمان هپاتیت C هنوز راه درمان قطعی ذکر نشده است.
مطلبی که باید در اینجا باید به آن توجه داشته باشید این است که هپاتیت در طب سنتی کاملاَ درمان پذیر است پس نگرانی به خود راه ندهید.

 

درمان هپاتیت در طب سنتی 

 

برای درمان هپاتیت در طب سنتی باید به ترتیب زیر عمل کنید:
اول:
سرکه انگبین (دو واحد عسل ، دو واحد عرق نعناء یک واحد عسل) را با دو سوم آب مخلوط نمایید (یعنی یک سوم سرکه انگبین + دو سوم آب) هر روز سه بار لیوان اگر نتوانستید دوبار صبح و شب میل نمایید.
دوم:
ترکیب سیاه دانه عسل با یک مقدار سرکه (سه واحد عسل + یک واحد سیاه دانه + یک دوم واحد سرکه ) یک قاشق مربا خوری صبح و ظهر و شب میل نمایید.
سوم:
حجامت در سه مرحله هر ماه یک بار انجام دهید.
هر سه ماه یکبار تست هپاتیت بگیرید و ترجیحاَ تست ویروس شمار بگیرید که روند بهبودی و کاهش ویروس را مشاهده و بهتر مطالعه نمایید.
هپاتیت درمان پذیر است:
در انتها متذکر می شویم که هپاتیت حتماَ در طب سنتی درمانپذیر است.

 

 

هپاتیت چیست|درمان هپاتیت باطب سنتی|هپاتیت a|هپاتیتb|هپاتیت c|هپاتیت درطب سنتی درمانپذیراست|وب سایت رسمی حکیم ماجدی|حکیم|ماجدی|

هشدار

کلیه مطالب علمی و تجربی این سایت جنبه اطلاع رسانی داشته ومسئولیت درمانی متوجه خودمخاطبین عزیزبوده و لازم است با انجام تحقیقات کافی و زیر نظر کارشناسان مربوطه نسبت به اقدامات درمانی تصمصیم گیری شود

اپلیکیشن گل آراطب

فروشگاه اینترنتی

شبکه های اجتماعی

 

ورود به کانال ما در تلگرام

ورود به صفحه ما در اینستاگرام