ناخنک چشم

ناخنک چشم چیست؟ 

 

ناخنک چشم یک زائده گوشتی است که از سمت سفیدی چشم بر روی سیاهی چشم رشد می کند. ناخنك مي تواند كوچك بوده يا به اندازه اي رشد کند كه جلوی بینایی و قرنیه را بگیرد. در این حالت معمولاً به دلیل وجود رگ های خونی زیاد، رنگ ناخنک صورتی یا قرمز می شود. در ادامه روشهای درمان ناخنک چشم در طب سنتی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

علت بیماری ناخنک چشم

 

علت دقیق بیماری ناخنک چشم مشخص نشده است. با این حال این عقیده وجود دارد که قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب و اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند یکی از علل بیماری ناخنک چشم باشد.

 

تماس چشم با گرد و غبار و همچنین وراثت نیز می توانند از علل بیماری ناخنک چشم باشند.

 

علائم ناخنک چشم

 

بیماری ناخنک چشم در ابتدای امر علائمی ندارد. به مرور زمان و با پیشرفت بیماری، علائم خارش، سوزش و قرمزی و اشک ریزش از چشم به صورت خود به خودی یا در نتیجه تحریک چشم به وسیله عوامل خارجی مشاهده می شود.

 

به مرور با افزایش رشد ناخنک چشم بر روی قرنیه بینایی فرد در معرض خطر قرار می گیرد.

 

پیشگیری از ناخنک چشم

 

به منظور پیشگیری از ناخنک چشم، زمانی که در معرض نور آفتاب هستید یا در هوای آفتابی بیرون می روید عینک آفتابی بزنید.

 

درمان ناخنک چشم در طب سنتی

 

برای کمک به درمان ناخنک چشم در طب سنتی حتما و حتما یبوست بیمار باید درمان شود.

 

 جهت درمان ناخنک چشم با گیاهان دارویی به نسبت مساوی عرق کاسنی و عرق شاهتره را ترکیب کرده و به مدت یک ماه هر روز ۲ تا ۳ استکان از آن میل کنید.

 

به منظور درمان ناخنک چشم با گیاهان دارویی روزانه ۳ بار و هر بار دو قطره عصاره یا عرق گل همیشه بهار را در چشم بریزید و تا درمان کامل ناخنک این کار را ادامه دهید.

 

شستشوی چشم با عرق رازیانه نیز به درمان گیاهی ناخنک چشم کمک می کند.

 

به منظور کمک به روند درمان گیاهی ناخنک چشم هر روز به سر خود روغن سیاهدانه بمالید.

 

درمان ناخنک چشم با عسل نیز امکان پذیر است. با هدف درمان ناخنک چشم با عسل روزانه ۱۴ عدد میوه عناب را به همراه عسل گون طبیعی و خالص میل کنید.

 

 

در نهایت و به عنوان آخرین روش درمان سنتی ناخنک چشم حجامت سر و حجامت ناحیه گیجگاهی و برخی مواقع زالواندازی ناحیه گیجگاهی انجام می شود. در صورت تمایل به درمان سنتی ناخنک چشم با این راهکار، حتما این کار را زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه طب سنتی انجام دهید.

 

درمان ناخنک چشم در طب سنتی|ناخنک چیست|

هشدار

کلیه مطالب علمی و تجربی این سایت جنبه اطلاع رسانی داشته ومسئولیت درمانی متوجه خودمخاطبین عزیزبوده و لازم است با انجام تحقیقات کافی و زیر نظر کارشناسان مربوطه نسبت به اقدامات درمانی تصمصیم گیری شود

اپلیکیشن گل آراطب

فروشگاه اینترنتی

شبکه های اجتماعی

 

ورود به کانال ما در تلگرام

ورود به صفحه ما در اینستاگرام